Старият пясъчник

Стария пясъчник, в ляво от блока

Беше навремето дупка дълбока.

В него се ровехме – тумба голяма –

И ни наглеждаше нечия мама.

После пораснахме. Пейките стари

Срещаха с бира и бойни другари.

Луди тийнейджъри с тръпки сърдечни…

Нашата младост – така бързотечна.

Пясъчникът срещна нови промени:

Каменен борд и тревица зелена,

Ние родихме. Ние – вече голями!

Колкото майки – толкоз и малчугани.

Бързо пораснаха наште отроци.

Времето бързо тече. На подскоци.

В стария пясъчник – кофи, лопатки.

Други деца, все тъй шумни и сладки.

Нашите – по чужбинско са се загубили.

А аз се моля за третия дубъл:

В тоя живот своя шанс да получа –

В Старият пясъчник – моето внуче

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *